122

Elewacje drewniane

Elewacje drewniane stają się w Polsce w ostatnich latach coraz popularniejsze. Jednak to, że coś staje się coraz popularniejsze nie oznacza, że nie posiada wad.
Jednym z większych minusów jakie posiadają elewacje drewniane jest ich niska wytrzymałość. Zagrożenia ze strony grzybów oraz efektów działania wilgoci są coraz lepiej niwelowane przez nowoczesne środki do pielęgnacji i impregnacji drewna, dalej nie zostały całkowicie wyeliminowane. Szczególnie łatwo można to zauważyć, gdy wybierzemy tańsze gatunki drewna, takie jak chociażby sosna z naszych terenów. Z tego powodu elewacje drewniane wymagają stałej opieki i ciągłego zabezpieczania. Lepiej nie dopuścić do sytuacji, w której elewacje będzie potrzebowała generalnego remontu z użyciem specjalnych środków. Koszta takiej operacji są niezwykle wysokie.
Odpowiednio zadbane elewacje drewniane pozwolą nam się cieszyć pięknym domem przez długi czas. Nic dziwnego zatem, że pomimo swoich wad, ludzie chętnie decydują się na inwestycję w ten rodzaj elewacji.

Elewacje drewniane
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)
About the author:

Tags: , , , , , , , , , ,

, , , , , , , , ,