10

Wentylacja grawitacyjna

Czym jest wentylacja

Czym jest wentylacja w budynku? Oczywiście jest to sposób na zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza, który niezbędny jest do tego, żebyśmy czuli się w nim dobrze, ale również do tego, żeby budynek dobrze funkcjonował sam w sobie.

Klimatyzacja od wentylacji różni się tym, że wentylacja jedynie wymienia stare, zużyte powietrze na świeże – odprowadza to przepełnione dwutlenkiem węgla i pozwala pomieszczeniom na zapełnienie się tym nowym, z dworu. Klimatyzacja natomiast reguluje też wilgotność i co za tym idzie temperaturę – pozwala na uzyskanie ściśle określonych warunków, co czasami staje się niezbędne.

Bardzo ważne jest, aby budynek posiadał dobrą wentylację – jeżeli tańsza wentylacja grawitacyjna nam nie wystarcza, należy zainwestować we wspomaganą mechanizmami – czyli po prostu mechaniczną. Jest to warunek niezbędny i bez wentylacji projekt obiektu na pewno nie dostanie pozwolenia na budowę. Klimatyzacja natomiast jest opcjonalna i niewymagana przez urząd oraz polskie prawo budowlane.

źródło: http://porownywarka-pozyczek24.pl

Wentylacja grawitacyjna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About the author:

Lampa wisząca Gracia 40cm, benjamin moore farby poznań, Bidet wiszący Catalano New Light 1BSLI00, dystrybucja materiałów drewnopochodnych, krajowe gabloty szklane, Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, płytki łazienkowe Ruda Śląska Katowice Bytom Zabrze Gliwice Chorzów Piekary, szamba plastikowe kraków, szamba plastikowe gdańsk, Grzejniki chromowane łazienkowe