14

Wentylacja grawitacyjna

Czym jest wentylacja

Czym jest wentylacja w budynku? Oczywiście jest to sposób na zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza, który niezbędny jest do tego, żebyśmy czuli się w nim dobrze, ale również do tego, żeby budynek dobrze funkcjonował sam w sobie.

Klimatyzacja od wentylacji różni się tym, że wentylacja jedynie wymienia stare, zużyte powietrze na świeże – odprowadza to przepełnione dwutlenkiem węgla i pozwala pomieszczeniom na zapełnienie się tym nowym, z dworu. Klimatyzacja natomiast reguluje też wilgotność i co za tym idzie temperaturę – pozwala na uzyskanie ściśle określonych warunków, co czasami staje się niezbędne.

Bardzo ważne jest, aby budynek posiadał dobrą wentylację – jeżeli tańsza wentylacja grawitacyjna nam nie wystarcza, należy zainwestować we wspomaganą mechanizmami – czyli po prostu mechaniczną. Jest to warunek niezbędny i bez wentylacji projekt obiektu na pewno nie dostanie pozwolenia na budowę. Klimatyzacja natomiast jest opcjonalna i niewymagana przez urząd oraz polskie prawo budowlane.

źródło: http://porownywarka-pozyczek24.pl

Wentylacja grawitacyjna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About the author:

Tags: plisy Oświęcim, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, tanie taxi legnica, Fotodepilacja Żary, certyfikat flange fitter, fluorokrzemian glinu, kostka fakturowana producent, Wiedzopedia, biceps 34cm, turnabol, Szamba Betonowe Lesko

sprzedaż zestawów igłofiltrów, Szamba Betonowe Sokołów Podlaski, Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, Dębki kalendarz imprez 2016, taśmy transportowe Primacon, Umywalka Simas Evolution 34x31cm EVO14